Растровий графічний редактор. Основні інструменти для малювання

 Теорія:                                                             

    Графічний редактор - програма, призначена для створення і обробки зображень.
    Растровий графічний редактор - спеціалізована програма для створення і обробки растрових зображень.

    Ці програмні продукти знайшли широке застосування в роботі художників-ілюстраторів, при підготовці зображень до друку або на фотопапері, публікації в інтернеті.

 Найвідоміші растрові редактори:
Adobe Photoshop — найпопулярніший комерційний редактор
Adobe Fireworks
Corel Photo-Paint
Corel Painter
GIMP — найпопулярніший вільний редактор
Microsoft Paint
Microsoft Photo Editor
  
1) Растровий графічний редактор GIMP.


❗  GIMP безкоштовний графічний редактор, що дозволяє працювати з              
зображеннями різних форматів.

    Заснований в 1995 році, цей проект активно розвивається донині: в мережі є безліч різних доповнень і уроків по користуванню цією вільною для поширення програмою. Графічний редактор Gimp дозволяє виконувати широкий спектр операцій з різними зображеннями. Він підтримує велику кількість форматів, має безліч встановлених фільтрів, кистей і шаблонів. Якщо вас не влаштовує початковий функціонал, його можна розширити за рахунок додаткових модулів. Для створення повноцінних малюнків доступний повний набір робочих інструментів, що включають олівці, пензлі, штампи та інші. Кожен елемент можна тонко налаштувати, змінити товщину і форму ліній, а також прозорість.
 
Можливості Gimp:
Цей редактор включає в себе безліч корисних інструментів і функцій:
  • - Масштаб, кадрування, перспектива, дзеркало, викривлення зображення;
  • - Робота з текстовими шарами;
  • - Заливка кольором, градієнтом або текстурою;
  • - Робота з кольором: баланс кольору, тон, криві і рівні;
  • - Фільтри розмивання, поліпшення, спотворення, світла, декорації, анімації;
  • Інструменти «Аерограф», «Перо», «Штамп», «Лікувальна кисть», «Контури»;
  • - Палітри RGB, CMYK;
  • - Можливість роботи з колірними каналами, виділеннями, масками шару і багато іншого.
  • Посилання на завантаження - Растровий графічний редактор GIMP
2) Растровий графічний редактор Adobe Photoshop+
 

Adobe Photoshop — графічний редактор, розроблений і поширюваний фірмою Adobe Systems. Цей продукт є лідером ринку в області комерційних засобів редагування растрових зображень, і найвідомішим продуктом фірми Adobe. Часто цю програму називають просто Photoshop (Фотошоп).

    У наш час Photoshop доступний на платформах Mac OS X/Mac OS і Microsoft Windows. 

    Ця програма призначена і для професійних фотографів, і просунутих аматорів фотографії. Вона містить широкі можливості для редагування зображень.Різні види потужних інструментів дозволяють здійснювати автоматичне і ручне виділення,‭ ‬усунення ефекту червоних очей,‭ ‬ретушування,‭ ‬корекцію кольору,‭ ‬масштабування,‭ ‬трансформацію графіки,‭ ‬обертання.

     Є ще багато растрових графічних редакторів.

Посилання на растровий графічний редактор Adobe Photoshop+

Відео Растровий графічний редактор. Основні інструменти для малювання.

3) Photopea – це онлайн-редактор растрової графіки, розроблений Іваном Куцкіром, українцем за походженням, та вперше випущений у 2013 році. Ресурс доступний багатьма мовами, зокрема і українською, має зрозумілий інтерфейс та широкий інструментарій, подібний до Adobe Photoshop. Для роботи у середовищі онлайн-редактора достатньо мати встановлений вебпереглядач (Google Chrome, Safari, Edge, Mozilla Firefox, Opera) та доступ до мережі Інтернет. Хоча Photopea і завантажується через браузер, та робочі файли зберігаються не на сервері, а локально. Photopea можна використовувати як для редагування, так і для конвертації зображень, оскільки сервіс підтримує значний перелік графічних форматів, зокрема JPEG, PNG, DNG, GIF, SVG, PDF, PSD та інші.


    Працювати з сервісом можна створивши власний профіль – безкоштовний або платний (без реклами та зі швидкою підтримкою за допомогою електронної пошти), чи без нього. Photopea дає можливість завантажувати зображення з персонального комп’ютера та власних хмарних сховищ, зокрема Google Диск, OneDrive, Dropbox, та працювати вже з готовими шаблонами.

    У редакторі доступні такі інструменти, як малювання пензлем та олівцем, гумка, фонова гумка, градієнт та заливка, виділення області, освітлення та затемнення, розмиття зображення, додавання текстового поля, пензель відновлення, додавання фігур і т.д. Як і у Adobe Photoshop є можливість працювати з окремими шарами, додавати маски та накладати фільтри.

Посилання на растровий графічний редактор PHOTOPEA.

 Посилання на  Photo Editor.





Комментариев нет:

Отправить комментарий